Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Odkryj tajemnicę tarota

Wtajemniczenia tarota

Zagadkowe Wtajemniczenia Tarota

Jak wiemy Wielkie Wtajemniczenia Tarota to zbiór 22 głównych kart, które stanowią kwintesencję Tarota. Niewiele mówi się o Małych Wtajemniczeniach Tarota, które mówią głównie o naszym codziennym życiu.
Pięćdziesiąt sześć kart Małych Arkanów dzieli się na cztery kolory- miecze, denary, kielichy, buławy. W każdym są cztery karty dworskie- król, królowa , rycerz, giermek i dziesięć numerowanych od asa do dziesiątki.
Karty te są obfite i trochę niespójne, dlatego też ciężko jest je interpretować.

Buławy są symbolem przedsiębiorczości, sukcesu i sławy. Buławy przedstawiają żywioł ognia. Znaki zodiaku które podlegają temu żywiołowi to Baran, Lew i Strzelec. Karty te mówią o dojrzałości, rozwoju duchowym, ideałach ,dynamiczności ,ekspansywności, polityce, handlu, konfliktach, sukcesach i niepowodzeniach, ale także i zyskach czy stratach. Buława jako ochrona, broń, znaki siły i rozwój. Ogień w człowieku symbolizuje wolę w przeciwieństwie do bezsilności, chęć rozwoju. Człowiek z przeważającym pierwiastkiem żywiołu ognia przyjmuje teraźniejszość jako strefę, która musi zostać ulepszona.
Ponieważ wola człowieka zawsze idzie do przodu, dlatego też jego myślenie i świadomość w dużym stopniu jest połączona z przyszłością.
W miłości dla ludzi ognia bardzo ważna jest namiętność i pasja w związku. Wspólne sadzenie do celów też stanowi podstawę ich związku.

Miecze są symbolem intelektu, wrogości i strapienia. Człowiek taki ma w sobie dominujący pierwiastek ognia. Znakami zodiaku, które należą do żywiołu powietrza to Waga, Bliźnięta i Wodnik. Miecze mówią o jasnym, konkretnym osądzie, o stanowczości i umiejętności podejmowania decyzji. Mówią również o krytycznym rozumie, zdolności do oceny sytuacji. Karty mieczy są też kartami niemiłymi gdyż mówią o rozstaniach, konfliktach, walkach tych wewnętrznych ze sobą, ale także i z otoczeniem.
Powietrze mówi o obiektywności, czystej i wolnej myśli od uprzedzeń. To cel, do którego dąży człowiek z podkreślonym żywiołem powietrza. Ciemna strona u człowieka żywiołu powtarza leży w nieumiejętności i niechęci do trzymania się tematu.

Monety są symbolem materialnego świata i świata wartości wymiernych. Monety mają w sobie wiele pierwiastka ziemskiego. Znakami odpowiadającymi temu żywiołowi są Koziorożec, Byk i Panna.
Monety mówią o sukcesie, ciele i zmysłowości, o czasie dawania i brania, oraz dziedziczenia.
Z żywiołem ziemi łączy się ciało. Ziemia jest najbardziej trwałym i stabilnym żywiołem. Sąd jej objawy takie jak miłość do natury. Pierwiastek ten powoduje iż do człowieka przywiązują się takie cechy jak sztywność, zasadniczość i przywiązanie do wszystkiego, co potrafi wzrastać i trwać.
W miłości i partnerskie taki człowiek jest zazwyczaj wierny i niezawodny. Najważniejszy jednak dla niego jest kontakt fizyczny, nie emocjonalny.

Kielichy są symbolem miłości i szczęścia. Człowiek taki ma w sobie przeważający pierwiastek żywiołu wody. Znakami przypisanymi do tego żywiołu są Rak, Skorpion i Ryby.
Puchary mówią o uczuciach, intuicji, niesieniu pomocy, fantazji, miłości, seksie, małżeństwie, dzieciach i związkach.
Woda jest żywiołem łączącym wszystko i wszystkich w jedność. Woda w odniesieniu do ludzi wyraża świat uczuć, tęsknoty, marzeń, fantazji, czyli te sfery naszego „ ja”, które są poza kontrolą rozumu. Człowiek taki w istocie rzeczy jest artystą, który umie tworzyć nieśmiertelne dzieła i w swoje życie wnosi romantyzm, intuicję.

{jcomments on}