Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Opis wróżby z fusów

Wróżby z fusów

Spośród wielu metod wróżenia, sztuki przepowiadania przyszłości, jedną z najprostszych form jest interpretowanie herbacianych listków oraz fusów z kawy. 

Jest to metoda dość łatwa do opanowania i prawie każdy, kto posiada dużą cierpliwość, może dokładnie przestudiować różne symbole i ich znaczenie. Wyczucie w czytaniu fusów jest bardzo ważne, mimo tego nie każdy musi mieć zdolności mediumistyczne by móc przeczytać prawdę z kubka z fusami. 

Wróżba z fusówPrzy wróżeniu można posłużyć się jakąkolwiek filiżanką czy kubkiem. Wnętrze powinno być biała i pozbawione jakiegokolwiek koloru, żeby obrazy nabierały kształtu przy interpretacji. Lepiej używać dużej filiżanki, niż mniejszej.  

Jest dość łatwo opanować pamięciowo rytuał tradycyjnie związany z wróżeniem z fusów. Pytający pije z filiżanki do samego dnia, wtedy to na ściankach filiżanki i na spodzie widać fusy i ich kształty. Należy wziąć filiżankę do ręki i trzykrotnie wykonać nią kolisty ruch w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek Wtedy to warto w głowie zadać pytanie, na które chcemy znać odpowiedź.  

Pierwsze spojrzenie do wnętrza filiżanki, może być zniechęcające, gdyż tak naprawdę nie wiemy na co patrzymy.

Jeśli jednak dokonać dokładnych oględzin filiżanki z różnych punktów widzenia, powinny zacząć pojawiać się obrazy i symbole.

Czasami zdarza się że nic nie widzimy, ale nie należy tego tłumaczyć, że zadanie jest beznadziejne, tylko porostu prawdopodobnie spowodowane jest to niewystarczającą koncentracją.

Przy każdym czytaniu ważne jest dostrzeżenie i rozważenie ogólnego stanu filiżanki, jak i zauważenie oddzielnych symboli.  

Umiejscowienie przepowiadanych zdarzeń w czasie umożliwia obserwacja pozycji poszczególnych symboli. Jeśli pojawią się one przy brzegach filiżanki, to wydarzenie nastąpi w bliskiej przyszłości. Im głębiej są znaki, tym dalsza przyszłość określają.

Wymiar symbolu będzie dawać wskazówkę, co do ważności czy wielkości wydarzenia. Czystość symbolu też musi być brana pod uwagę w interpretacji.  

Jeśli chcemy usłyszeć tylko odpowiedź tak lub nie, używamy innego sposobu interpretacji. W takich wypadkach nie należy koncentrować się na wszystkich symbolach, ale na tych, które wydają się mieć jakieś znaczenie dla tego pytania.

Może się jednak zdarzyć, że filiżanka pozbawiona jest takich znaków. W takich przypadkach dokonuje się starannego zsumowania znaków dobrych i złych. 

Jest jednak ostrzeżenie przed wróżeniem z fusów czy listek herbaty. Nie należy badać filiżanki tej samej osoby trzy czy cztery razy dziennie, jeśli tak postąpisz, to efektem wysiłków będzie porostu rozczarowanie.

Kolejne znaki i obrazy będą sprzeczne z tym co powiedziała pierwsza filiżanka.