Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Sztuka wróżenia z dłoni

Wróżby z dłoni

Chiromancja- sztuka czytania dłoni

Jest to bardzo stara sztuka przepowiadania przyszłości i czytania charakteru ludzkiego, która byłą już uprawiana 50 wieków temu na Wschodzie. Była bardzo ceniona przez Greków, w Indiach, Chinach, Syrii czy Egipcie.

Założenia Chiromancji zostały ugruntowanie na podstawie zasad i trybu postępowania. Jedną z pierwszych drukowanych ksiąg był niemiecki traktat o chiromancji autorstwa Hartlieba w 1448 roku.

Przez okres średniowiecza straciła na popularności, ale w XIX wieku odżyła. Do życia przywróciło ją dwóch badaczy, d’Arpentign i Desbarrolles.

Na początku zajmowano się wiedza o dłoni, czyli ocenianiem charakteru na podstawie kształtu i wyglądu dłoni, a potem zaczęto z niej wróżyć i przepowiadać przyszłość na podstawie linii dłoni.

Chiromancja czerpała z wielkich zasobów astrologicznych. Wykorzystywano znaki umożliwiające scalenie linii na dłoni z systemem astrologicznym.

Sztuka czytania z dłoni, tak jak i inne metody wróżbiarskie zostały krytykowane i potępione przez Kościół Katolicki.

Znajomość czytania z dłoni przez wieki była rozbudowywana i tworzy obecnie rozległy system myślowy.

Jest wiele systemów chiromancji, w tym europejska szkołą i chińska.

 

Na dłoni możemy zobaczyć linie dłoni, wzgórki, linie dat. Jest siedem typów dłoni ( elementarny, szpakułkowaty, Stożkowaty, Kwadratowy, Sękaty, Szpiczasty, Mieszany).

Palce też mają swoje znaczenie i są im przypisane różne typy. Paznokcie są niemniej ważne w interpretacji charakteru człowieka.  

By móc interpretować los ludzki z dłoni, należy przyglądnąć się im obu. Zwykle aktywną ręką jest prawa, i od niej powinno zacząć się badanie, z wyjątkiem osób leworęcznych. Jeśli mamy przed sobą leworęczną osobę to należy zacząć od tej ręki. Studiowanie dłoni zaczynamy od zakwalifikowania jej do jednej z 7 grup. Następnie badamy kciuk i palce pod kątem ich gibkości.

Po odwróceniu ręki dłoni do góry, należy przyjrzeć się liniom oraz wzgórkom. 

Przy czytaniu z ręki należy unikać unikania wydawania pochopnych sądów przypadku gdy po dłoni widzimy nieszczęścia, chiromanta musi umieć odpowiednio obrać w słowa pewne niemiłe kwestie.

Ręka aktywna odzwierciedla prawdziwy charakter i przeznaczenie człowieka, na drugiej, pasywnej widać los, który czeka człowieka.  

Jednym z najbardziej znanych Chiromantów na świecie był Cheiro, który zadziwiał świat w XX wieku. czerpał on inspiracje nie tylko ze swoich wielkich zdolności mediumistycznych, ale także z wielkich ksiąg Indyjskich. Zdobył ogromną wiedze na temat chiromancji, i wykorzystywał ją do przepowiadania przyszłości.