Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Wróżby i ich rodzaje

Wróżby

 Różne metody wróżbiarskie

 

AEROMANCJA

To jedna z sześciu metod wróżenia z wody i powietrza, stosowana przez starożytnych Persów. Okrywano głowę tkaniną i stawiano na niej naczynie z wodą na świeżym powietrzu. Nad wazą wymawiano swoje życzenia. Jeśli na powierzchni wody pojawią się bąbelki, to marzenie się spełni.
 

AKSINOMANCJA

Dziwna metoda wróżenia za pomocą topora. Istniały dwie metody przepowiadania. Do pierwszej był potrzebny okrągły agat. Rozgrzewano ostrze topora do czerwoności i ustawiano tak, ze jego ostrze skierowane było poziomo do góry. Agat kładziono na ostrzu topora. Jeśli nie spadł, uznawano to za zły znak. Jeśli spadł 3 razy pod rząd, przesąd był pozytywny.
 

ALEKTRIOMANCJA

Polegała ona na obserwacji zachowania i ruchów ptaków.
 

ALEUROMANCJA

Była to forma wróżenia za pomocą mąki, podlegająca Apollinowi, bardzo popularna w starożytnej Grecji. Wróżący układał wróżebne zdania, wypisywał je na bardzo małych kawałkach pergaminu i obtaczał w mące tak długo, aż powstawały kuleczki. Kuleczki z wróżbami mieszano 9 razy i rozdawano osobom poszukującym pomocy Apolla.

Czarownice
 

ALFITOMANCJA

Wróżyło się ze źdźbła jęczmienia. Była pomocna w wykrywaniu sprawców przestępstw. Oskarżonym dawano do zjedzenia źdźbło jęczmienia, ten kto zachorował był winny.


 

ANTROPOMANCJA

Pradawna metoda wróżenia z narządów ludzi składanych na ofiarę, praktykowana przez plemiona barbarzyńskie, a także w starożytnym Egipcie. Na ofiarę składano dziewicę i dzieci obojga płci.


 

ARYTMANCJA

To chaldejsko- grecka metoda dywinacji za pomocą liczb. Chaldejczycy podzielili alfabet na 3 części, po 3 liter, i powiązali litery z każdej grupy z 7 znanymi planetami. Analizowali w ten sposób imiona, starając się przewidzieć rezultaty negocjacji czy spotkań.
 

BELOMANCJA

Sztuka odczytywania przyszłości, za pomocą wypuszczanej w powietrze strzały. Strzałę wystrzeliwano z łuku prosto w powietrze, kierunek strzały był potem interpretowany.
 

BIBLIOMANCJA

Dywinacja oparta na podstawie książki. Zadawano pytanie, zamykano oczy i otwierano książkę na chybił trafił, jednocześnie wskazując palcem na jakiś punkt na stronie. Słowa księgi w tym wypadku Biblii zawierało proroctwo dla pytającego.
 

CERESKOPIA

Była to metoda wróżenia z wosku, popularna w Europie. Jest to inna nazwa lania wosku.

Czarowanie
 

DAKTYLOMANCJA

Jest to pradawna sztuka wróżenia z pierścieni. Jedna metod polegała na zakładaniu na palce złotych i srebrnych pierścieni zgodnie z koniunkcjami planet.


 

DERMOGRAFIA

Jest to fizyczny fenomen pojawiania się napisów na skórze. Jest to podobne zjawisko jak stygmatyzm. Napisy jednak pojawiają się na kilka minut na skórze człowieka.


 

FILORODOMANCJA

Wróżenie z listków róży, która była znana w starożytnej Grecji. Należało chwycić różę w dłonie ułożone płasko, tak jakby się klaskało. Wnioski wyciągano na podstawie dźwięku wydanego przy chwytaniu. Jasny, głośny dźwięk uznany był za dobry omen.

FRENOLOGIA

Jest to sztuka odczytywania czyjegoś charakteru przez analizowanie wypukłości czaszki. 

HEPATOSKOPIA

Metoda wróżenia z wnętrzności zwierząt ofiarnych. Wątroba była najważniejszym narządem wróżebnym.

HIPOMANCJA

Jest to celtycka sztuka przepowiadania przyszłości na podstawie zachowań koni. 

KARTOPEDIA

Była to perska sztuka wróżenia ze stóp, w dużym stopniu przypominająca wróżenie z dłoni. Obecnie praktykowana w Indiach.

KLEDONIZM

Jest to system dywinacji oparty na wypowiadaniu bez zastosowanie ciągów słów oraz ich wymienianie podczas spotkania z inną osobą.

KLEJDOMANCJA

To sposób wróżenia za pomocą klucza zawieszonego na nitce. Odpowiedzi determinowano ze sposobu poruszania się klucza.

KOSCINOMANCJA

Byłą formą dywinacji praktykowaną za pomocą sita i pary nożyc, doskonałą metodą na odnalezienie złodzieja. Nożyce wieszano na nitce na sitem albo trzymano je nad nim w dwóch palcach. Osoba wróżąca prosiła bogów o przewodnictwo i powtarzała imiona osób podejrzanych. Przy nazwisku winnego nożyczki zaczynały się kręcić.
Wróżka z kotem

KRYTOMANCJA

To starożytna forma dywinacji z ciasta przeznaczonego na ofiarę bogom.

KSYLOMANCJA

Ta forma dywinacji polegała na interpretowaniu sposobu ułożenia na czyjejś drodze suchych gałązek, kawałków drewna. 

LAMPADOMANCJA

Wróżenie z lampy. Jeśli płomień miał formę pojedynczego płomyka uznawano to za dobry znak.

LEKANOMANCJA

Wróżono z kamienia wrzuconego do misy z wodą. Dźwięki wydawane przez kamień wpadający do wody tworzyły u szamana obrazy. 

MIMOMANCJA

To pradawna sztuka wróżenia z zachowań szczurów, która była stosowana w starożytnym Egipcie, Asyrii i Rzymie. Uważano że szczury zwiastują zmiany szczególnie te złe.

MOLIBDOMANCJA

To system wróżenia za pomocą ciekłego metalu. Stosowano do niej ołowiu i cyny. Przypominało to wróżenie z wosku.

OMFALOMANCJA

To metoda wróżebna na podstawie paznokci. Praktykowano ją, obserwując odbijanie się promieni słonecznych w paznokciach małego chłopca.

ORNITOMANCJA

Wróżenie ze sposobu lotu ptaków, a także z ich śpiewu.
 

PESOMANCJA

Metoda wróżebna za pomocą ziarenek fasoli lub kamyków. Na nich rysowano rozmaite symbole, następnie mieszano je w woreczki i wyrzucano, a potem interpretowano ich położenie.

Już wkrótce zapraszamy na nasz portal wróżbiarski, będziecie miec Państwo możliwość postawienia wróżby online.