Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Wróżenie z kart tarota

Nauka wróżenia z kart Tarota

Tarot to zbiór 78 kart, podzielonych na Wielkie Arkana (22 karty), oraz na Mniejsze Arkana ( 56 kart). Wielkie Arkana symbolizują wędrówkę człowieka przez meandry życia. Gdy w rozkładzie jest przewaga Wielkich Arkanów oznacza to, iż w życiu człowieka już niedługo nastąpią wielkie zwroty w życiu osoby pytającej. Mniejsze Arkana reprezentują zdarzenia i osoby występujące w naszym codziennym życiu.  Gdy w rozkładzie jest przewaga Mniejszych Wtajemniczeń, wtedy osoba pytająca może się spodziewać iż w najbliższym czasie wydarzenia będą dziać się szybko, ale nie będzie wielkich wydarzeń i zmian.  Z wszystkim tym człowiek może sobie poradzić. 

Początkujący Adept najpierw powinien zaznajomić się z Wielkimi Arkanami. W zrozumieniu kart nie chodzi o naukę, tylko o poświęcenie czasu na zrozumienie kart. Praktyka daje efekty. Nie chodzi tutaj by codziennie przeznaczyć sobie na karty np. godzinę, czy dwie godziny. Sięgamy po karty gdy to czujemy, gdy pragniemy poznać na czym polega fenomen wróżenia właśnie z tych kart. Nie można powiedzieć że nauczyliśmy się wróżyć z tarota i już wiemy wszystko. Osoba która interesuje się Tarotem , uczy się go przez całe życie. 

Po Mniejsze Arkana sięgamy wtedy, gdy jesteśmy już obeznani z wróżeniem z Wielkich Wtajemniczeń. Może się wydawać iż zapoznanie się z 56 kartami będzie trudne. Warto jednak podzielić etap nauki znaczeń kart na cztery części. Mniejsze Arkana są podzielone na cztery części- na Kije, Puchary, Miecze i Monety.

Gdy zaznajomimy się z kartami, powinniśmy wybrać sobie parę rozkładów kart, którymi będziemy się posługiwać przy wróżeniu. Początkowo jednak warto wyciągać trzy karty, na dany problem. Możemy też zadawać pytania, im konkretniejsze tym odpowiedź będzie bardziej satysfakcjonująca. 

Największym problemem dla początkujących jest interpretacja kart. Każda karta ma kilka znaczeń, a w połączeniu z innymi kartami daje jeszcze inna interpretację. Aby zrozumieć karty warto patrzeć całościowo na rozkład. Do tego jednak potrzebna jest wyczulona intuicja, skupienie się na danym problemie i na kartach które ukazały się w rozkładzie. 

Tarotowy Głupiec rozpoczyna wędrówkę człowieka po meandrach życia. Jest to zarazem pierwsza jak i ostatnia karta w Tarocie, oznaczana wartością liczbowa 0 lub 22.  Głupiec przedstawia osobę niedoświadczoną, która wkracza w życie, nie bardzo wiedząc dokąd ta droga prowadzi. Mówi ona o kimś kto rozpoczyna pewną wędrówkę, może to być rozpoczęcie pracy, nowego związku, droga. Karta ta jednak ostrzega przed nieostrożnością, przez zbyt idealistycznym podejściem do życia. 

Pierwszą karta w Tarocie jest Mag (I), który uosabia nowy początek, osobę pewną siebie, która posiada przy sobie narzędzia potrzebne do zrealizowania swoich planów. Uosabia osobę chętną nowej wiedzy, nowych znajomości itd.. Często reprezentują męska energię. 

Kapłanka ( II) reprezentuje nasza intuicję, wewnętrzny głos, który zawsze ma rację. Uosabia kobietę inteligentną, z intuicją, która może nam pomóc. Karta ta mówi również o wiedzy, tajemnicy, nauce, wykształceniu. 

Władczyni (III) reprezentuje działanie, siłę twórczą, okres wytężonej pracy. Często reprezentuje kobietę silną, matkę, zonę, kochankę, kobietę która wie czego chce od życia. Gdy wyciągamy te kartę możemy spodziewać się akcji, działania. 

Władca ( IV) określa stałość poglądów, wierność zasadom. Często reprezentuje mężczyznę poważnego, na stanowisku, osobę która już coś w życiu osiągnęła. W niektórych znaczeniach może określać prace, kwestie zawodowe. Gdy wyciągamy tę karty nie możemy się spodziewać jakichkolwiek ruchów czy zmian w najbliższym czasie. 

Kapłan ( V) mówi o duchowości, o więzach rodzinnych, o małżeństwie, o stałości poglądów w tym religijnych. Gdy wyciągamy te kartę możemy być pewni ze mamy boską opiekę nad sobą.

 Kochankowie ( VI) uosabia osobę która stoi na rozdrożu i nieba rdzo wie jakiego dokonać wyboru. Decyzja ta powinna być oparta na uczuciach ale tych prawdziwych, nie na fascynacji czy zauroczeniu. Często kart ta określa osobę która nie wie z która osobą być. Ma wybór ale czy dokona tego właściwego zależy tylko od niej. 

Rydwan ( VII) daje nam do zrozumienia że możemy w naszym życiu wiele osiągnąć, ale by dojść do określonych celów musimy działać. Działanie  i chęć zdobycia szczytów jest zależna od nas. Często karta ta określa podróże, prace, rozwój zawodowy. Jest dobrym znakiem dla przedsiębiorców i osób które pragną awansu.

 Sprawiedliwość ( VIII) mówi nam że otrzymamy dokładnie to na co zasłużyliśmy. Prawda wyjdzie na jaw, a my zostaniemy osadzeni sprawiedliwie. Jeśli jednak w pobliżu są karty negatywne, oznaczać to będzie że nie będziemy sprawiedliwie potraktowani.

Karta ta dosłownie reprezentuje urzędy, instytucje państwowe, wymiar sprawiedliwości. 

Eremita ( IX) mówi o tym iż czasami człowiek potrzebuje spokoju, odpoczynku i zamknięcia się w sobie. Odosobnienie i analiza przeszłości może spowodować iż dojdziemy do właściwych wniosków. Jest to karta mądrości życiowej którą człowiek z czasem uzyskuje na jednym czy na wielu planach swojego życia. Czasami karta ta oznacza osobę po 60 roku życia, doradcę.

 Koło Fortuny ( X) jest karta losu. Los zsyła na nas czasami dobre rzeczy, czasami złe. W zależności od kart sąsiadujących los albo będzie nam sprzyjać albo i nie. Nigdy ta karta nie odpowiada na zadane pytanie. Przyszłość jest jeszcze nieokreślona. 

Moc ( XI) określa siłę która drzemie w nas i która może być ujawniona lub też i nie. Często reprezentuje silną kobiecą postać która ma nad nami intelektualną przewagę. Gdy wyciągamy tę kartę możemy się spodziewać tego iż będziemy mieć na tyle siły by dojść do celu. 

Wisielec ( XII) jest kartą przestoju, braku równowagi wewnętrznej, karta odcięcia się od ludzi i zamknięcia w sobie. Gdy wyciągamy tę kartę możemy się spodziewać iż w naszym życiu będzie przestój w przedsięwzięciach. Jest to również karta depresyjna,. Wydarzenia koło nas będą się dziać niezależnie od nas, możemy mieć związane ręce.

Śmierć ( XIII) jest karta końca ale również i początku. Coś się musi najpierw skończyć byśmy mogli wejść w nowy etap życia. Koniec ten jest nieuchronny. Możemy początkowo być niezadowoleni z tego wyniku, ale warto patrzeć na ta karę jako czas przełomu w naszym życiu. 

Umiarkowanie ( XIV) jest karta równowagi wewnętrznej człowieka. Jest to bardo pozytywna karta. Mówi ona również o wszelkich formalnych i ni formalnych umowach, komunikacji miedzy ludzkiej, przekazywania informacji. W najbliższym czasie możemy spodziewać się pozytywnych zmian, wyzdrowienia. 

Diabeł ( XV) jest kartą nałogów ( alkohol, narkotyki, używki, sex, brutalność, nienawiść, zaborczość,) oraz cech charakteru które niszczą relacje miedzy ludzkie.

 Wieża ( XVI) to jedna z najbardziej nieprzyjemnych kart w Tarocie. Określa ona definitywny i burzliwy koniec czegoś dla nas ważnego. Możemy spodziewać się zakończenia związku, utraty pracy ,zdrowia, majątku itp.. Przeżyjemy szok, ale powstaniemy.  

Gwiazda ( XVII) zwiastuje nadzieje na rozwiązanie problemu. Możemy spać spokojnie gdyż już niedługo znajdziemy szczęście, w miłości, w kwestiach zawodowych, finansowych, będziemy zadowoleni z naszego zdrowia. 

Księżyc ( XVIII) określa człowieka, który żyje w nierzeczywistości, źle postrzega życie codzienne, żyje marzeniami które nigdy się nie spełnią. Jest to tez karta kłamstwa obłudy, nieszczerych pobudek. 

Słońce ( XIX) jest karta związku, rodziny, miłości. Odpowiada pozytywnie na zadane pytania. 

Sąd ostateczny ( XX) jest kartą powrotu kochanków do siebie, karta spełnienia, i tego co naprawdę jest nam przeznaczone. 

Świat ( XXI) jest najpiękniejsza kartą w całym Tarocie. Wyciągając ją możemy mieć pewność że życie będzie pełne pozytywnych niespodzianek. 

Małe Arkana Tarota to zbiór 56 kart, które dzieli się na cztery kolory- Kije, Puchary, Monety i Miecze. 

Kije symbolizują odrodzenie, kreatywność, przedsiębiorczość i inicjatywę. Jeśli w rozkładzie ukaże się więcej Kijów, oznacza to gotowość do działania, porywczość, impulsywne działanie. Kije mają tez negatywne cechy takie jak niepokój, puste obietnice, lekkomyślność i choleryczne usposobienie. 

Puchary symbolizują ludzkie uczucia i emocje. Mówią o relacjach miedzy ludzkich, znajomościach, możliwościach uczuciowych. 

Miecze reprezentują racjonalne i logiczne sposoby podejmowania ważnych życiowych decyzji. Jeśli będziemy z rozsądkiem podejmować ważne decyzje wtedy nic nam się nie stanie. Warto być obiektywnym, decydować rozumem i analizować rzeczywistość. 

Monety określają kwestie zawodowo - finansowe. Reprezentują osobiste możliwości związane ze sferą finansową. 

{jcomments on}