Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Moc tarota. Tarot w rękach dobrej wróżki...

Tarot

 

Wróżby z Tarota i kart klasycznych

 

Istnieje wiele metod wróżebnych. Najbardziej nam znane to wróżby z kart klasycznych czy osławionego Tarota. Dzieje Magii Wróżb sięgają czasów prehistorycznych, gdy plemiona zawierzały swoje życie szamanom. Szamani tacy byli jak Biblijni aniołowie. Byli łącznikami między Bogiem a ludźmi. Dzięki nim utworzyła się wiara we wróżby. Początkowo nie były to wróżby z kart, tylko np. z wody, z szumu drzew, z wiatru. Instynktownie wyczuwano przyszłość. Tak jak i kiedyś, tak i dziś nie każdy może stać się szamanem, magiem czy wróżbitą.


 

TarotW dzisiejszych czasach najbardziej znamy wróżby z kart klasycznych i Tarota.
Jak wiemy karty klasyczne powstały najprawdopodobniej w czasach średniowiecznych na przełomie XII/XII wieku. Stały się popularne dzięki grom hazardowym, szybko jednak zostały uznane przez Kościół Katolicki jako dzieło szatana i zabroniono ich używać. Kobiety jednak widziały w zwykłych kartach nie tylko możliwość rozrywki, ale upatrywały w nich magie i tajemnice. Cyganie byli wówczas uznawani za wędrowniczy lud, który sam sobą reprezentuje Magię. To oni byli prekursorami wróżenia z kart klasycznych.

 

 

Dwa wieki później na Europejskie salony wszedł Tarot. Do dziś dzień wywołuje on strach w niektórych ludziach. Strach ten jest wywołany niepewnością i przekonaniem, iż jest dziełem Szatana. Tak naprawdę nikt do końca nie jest w stanie powiedzieć kto je stworzył. Dopatruje się ich powstania w starożytnym Egipcie, we Francji, nawet w Azji.
Tarot w rękach osoby odpowiedzialnej i chcącej pomóc ludziom jest dobrym i pożytecznym narzędziem. Te osoby, które jednak chcą zagrozić innym mogą wykorzystać Moc Tarota do złych uczynków.
 

Tarot to niezwykła wędrówka nas samych po świecie pełnym miłości, ale także i pułapek. Tarot uczy nas jak żyć, dostrzega w nas dobre i złe strony, wręcz ujawnia tajemnice naszych myśli, serca i ducha. Po takiej wróżbie z kart Tarota stajemy się zupełnie innymi ludźmi -lepszymi. Zaczynamy patrzeć na świat z innej perspektywy, gdyż zadaniem Tarota jest ujawnienie nam prawdy o samym sobie. Często wewnętrznie blokujemy swoje myśli, swoją intuicję i żyjemy w nierealnym świecie.  

Na talię Tarota składają się 22 karty Wielkich Arkan ( Wtajemniczeń) oraz 56 Małych arkan (Wtajemniczeń)
Arkana reprezentują najgłębsze jakości archetypowe, które przenikają ludzkość, zbiorowo jak i indywidualnie. Reprezentowane są one w 22 głównych arkanach:
Głupiec. Mag, Kapłanka, Władczyni, Władca, Kapłan, Kochankowie, Rydwan, Sprawiedliwość, Koło Fortuny, Moc, Wisielec, Śmierć, Umiarkowanie, Diabeł, Wieża, Gwiazda, Księżyc, Słońce, Sąd Ostateczny, Świat
Małe Arkana składają się z :
 

Mieczy, - żywioł powietrza – myśl, informacja, połączenie, ideały
Pałek ( Kije, Buławy),- żywioł ognia –wizja, postęp, indywidualność, sukces, porażka
Puchary ( Kielichy), - żywioł wody – Uczucia, miłość, emocje
Monety (Pentakle), - żywioł Ziemi – zmysły, materializm, rzeczywistość zewnętrzna
 

Małe Arkana przedstawiają, wydarzenia, osoby, zachowania, pomysły i działania, z którymi mamy do czynienia w życiu.  

Dla niewtajemniczonych może się zdawać, iż to magia i czarostwo. Tarot jednak działa tylko wtedy, gdy operuje nią osoba dojrzała psychicznie i pragnąc zgłębić tajemnice duchowości.

 

Za każdym razem gdy zostaną Ci rozłożone karty, Tarot odbije twoje nadzieje i lęki oraz przekaże możliwą przyszłość.

{jcomments on}