Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Tajemnice Świata

15 największych tajemnic Świata

 1.  Wyspa Wielkanocna- zwana również jako Rapa Nui, znajduje się 2000 mil od wybrzeża Tahiti. Pierwszymi osadnikami wyspy byli Pilinezyjczycy, którzy wyemigrowali między 400 a 600 p.n.e.  Właśnie oni zbudowali wiele świątyń i posągów zwanych moai, z kamienia wulkanicznego wydobywanego na całej wyspie. Naukowcy wciąż zadają pytanie, jak tak ogromne wielu tonowe kamienie zostały przeniesione. Wielu badaczy próbowało ustalić przyczyny istnienia tych posągów. Najprawdopodobniej były one stawiane w hołdzie bogom.

 


2. Trójkąt Bermudzki znajduje się na Atlantyku pomiędzy bermudami, Florydą i Portoryko. Jest to miejsce w której giną samoloty, statki, łodzie podwodne. Obszar otrzymał swoją nazwę po sier. Howell Thompsonie, który wraz z 27 lotnikami Marynarki Wojennej ,zniknął w diabelskim miejscu podczas rutynowego lotu w 1945 roku.  Nie był to odosobniony przypadek gdzie ginęły osoby. Obecnie ten obszar jest często omijany przez samoloty, statki czy łodzie podwodne.

 


3. Imperium Inków w Ameryce Południowej kwitło między 1299 a 1535 n.e. Stworzyli oni pierwszą kanalizację do uprawy, wybudowali swoją piramidę Machu Picchu, bez wynalazku koła. Pomimo ich ogromnych osiągnięć Inkowie zostali rozbici przez hiszpańskich konkwistadorów. Ich system wierzeń był bardzo rozwinięty. Świetnie znali się na matematyce czy astrologii.

 


 

4. Świątynia i kalendarz Majów. Majowie są obecnie kojarzeni z proroctwem odnośnie końca świata, który ma nastąpić w 2012 roku. Naukowcy jednak uważają iż ta data wynika albo z pomyłki obliczeń matematycznych, lub jeszcze z jednej przyczyny. Powodem tym mógł być historyczny czas, w którym gdy pisano kalendarz astrologiczny na przyszłość, Majowie zostali napadnięci przez pobliskie plemiona, w czasie wojen plemiennych, co uniemożliwiło im dokończenie kalendarza. Niemniej jednak Majowie będą zawsze słynąć z ich wierzeń oraz świetnym obliczeniom astronomicznym i astrologicznym.

 


5. Nazca -  Linie Nasca obejmują ponad 190 mil kwadratowych w południowej części pustyni w Peru. Tajemnicze kształty wyryte w ziemi rozciągają się kilometrami. Niewiele widomo, dlaczego ludzie Nazca skonstruowali tak potężne dzieła sztuki z piasku. Wielu badaczy uważa iż linie te mają charakter pozaziemski, a inni twierdzą iż był to ich system kanalizacji. Niemniej jednak znaki  na płaskowyżu można tylko dostrzec z lotu ptaka, a jak wiemy w tamtych czasach nie wynaleziono jeszcze samolotów.  Jednak niektórzy dociekliwi badacze uważają iż Peruwiańczycy w tym czasie mogli latać balonami.

 


6. Starożytne piramidy w Gizie, Egipt

Chefrena oraz Chufu to dwie z trzech piramid starożytnego Egiptu. Piramida Cheopsa jest największą, bo składającą się z ponad 2 milionów kamieni, o ponad 9 tonowej wadze.  Piramidy, budowano jako grobowce dla boskich królów, czyli faraonów. Nowocześni egiptolodzy wierzą, że piramidy są wykonane z kamieni wyciągniętych z kamieniołomów i były budowane przez rzemieślników, a nie pracy niewolniczej. Oczywiście te teorie są obalane, gdyż w tym momencie tylko 2 dźwigi w obecnej technologii mogłyby postawić taką piramidę a nie 5 tysięcy lat temu. Piramidy nie są jednak tylko grobowcami. Mają tez symbolikę religijną i astrologiczną.

 


7. Sfinks w Gizie, Egipt

Inną wielką, ciekawą, egipską budowlą był Sfinks. Przedstawia on ciało lwa i głowę faraona, która jest uważana przez większość za króla Chefrena. Sfinks jest wyrzeźbiony z miękkich skał wapiennych, i powoli rozpada się na przestrzeni lat. Pod stopami Sfinksa podobno znajduje się grota w której miały być schowane tajemnice świata.

 


8. Potwór z Loch Ness

Według szkockiego folkloru, mistyczne stworzenie, potwór z Loch Ness stał się rzeczywistością w 1933 roku, kiedy to naoczni świadkowie widzieli głowę dziwnego potwora wystającego z wody. Naukowcy jednak uznają iż były to żarty, gdyż nie ma dowodów na istnienie potwora z Loch Ness.

 


9. NOL- Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Istoty pozaziemskie odwiedzały naszą Ziemię od zarania dziejów. Często nasi przodkowie mylili ich z bóstwami, bożkami. W XX wieku opinia publiczna coraz bardziej zainteresowała się przypadkami dziwnych, niewytłumaczalnych zjawisk na niebie. Rok 1947 był przełomowy w ufologii. Był to czas kiedy to w Roswell, w Meksyku rozbił się statek kosmiczny. Od tej pory zaczęto zajmować się badaniem istnienia życia pozaziemskiego wśród zwykłych ludzi, ale również wśród rządów wielkich państw światowych.

 


10. Stonehenge

Krajobraz Stonehenge w Salisbury Plain, w Anglii, stał się gorącym miejscem turystycznym. Kamienie te istnieją od ponad 5 tysięcy lat. Podobno spełniały role sakralne. W tym miejscu odprawiano ceremonie powitania wiosny, lata, jesieni i zimy. Podobno spełniał tez funkcje kalendarza astronomicznego.

 


11. Zaginione miasto Atlantów

O Atlantydzie po raz pierwszy słyszeliśmy od Platona, który twierdził że istnieje państwo Atlantyda, wyspa na której żyje zaawansowanie technologicznie społeczeństwo.

Legenda mówi, ze Atlantyda została zatopiona przez trzęsienie ziemi. Mieszkańcy Atlantydy już wcześniej przepowiedzieli sobie swój los, i wcześniej tworzyli statki by móc się ewakuować. Po katastrofie Atlanci głównie osiedli się na terenach dzisiejszego Egiptu i części Europy.

Miejsce zatopienia Atlantydy nie jest do końca znane, choć są przypuszczenia.

 


12. Arka Przymierza

Arka Przymierza jest opisana w Biblii jako drewniana szkatułka, złocona, w której znajdują się tablice Dziesięciu Przykazań Bożych. Arka została przeprowadzona przez pustynię i pozostała w świątyni Izraela aż do czasów imperium babilońskiego gdzie zaginęła.

 


13. Chupacabra

Jest to stworzenie, podobno istniejące w Ameryce Południowej. Postać tego zwierza jest podobna do psa. Istnieje wiele dowód na istnienie chupacabry, która jest niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Naukowcy jednak są sceptyczni co do jego istnienia.

 


14. Kule w Kostaryce

Odkryta na początku 1940 roku w Kostaryce podczas wykopalisk przez United Fruit Company, doskonale uformowane kule datowane miedzy 1600 p.n.e a 600 rokiem n. e.

Ich twórcy i cel powstania jest jeszcze niepotwierdzony, ale wielu badaczy wierzy, że był to religijny wizerunek  bożka słońca.

 

15. Diabeł z Jersey

Według legendy, 250 lat temu kobieta z Jersey rodząc 13 swoje dziecko, wierzyła iż urodzi się diabeł. Po porodzie, dziecko okazało się być stworem ze skrzydłami. Niektórzy mocno wierzyli w diabła z Jersey, ale wg wielu badaczy jest to tylko historyjka nie mająca pokrycia historycznego. 

{jcomments on}