Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Mistyczna elita szamanów

Śpiewani i rytmicznymi uderzeniami w bębny szamani wprowadzają się w stan transu, który umożliwia im komunikowanie się z duchami oraz innymi bytami. 

Ludy całego świata wierzą w istnienie osobników obdarzonych magiczną siłą, dzięki której mogą oni przepowiadać przyszłość, przewidywać pogodę, wielkość zbiorów itd. W jaki sposób szamani odkrywają w sobie tę niezwykłą moc? Istnieją bardzo różne i niezwykłe metody przepowiadania przyszłości.
W dawnych plemionach oraz w niektórych obecnie, szamani odgrywają niezwykłą rolę. Są zwani czarownikami, kapłanami, uzdrawiaczami. Szaman rozmawia z duchami i wchodzi w kontakt ze światem niewidzialnym. Szamani są uważani za osoby dobre, w przeciwieństwie do czarnoksiężników, których interesuje jedynie ich własna siła i znaczenie.


Samo określenie „ szaman” pochodzi od słowa „saman” w języku tunguskim ( Syberia), które oznacza „ tego, który jest w stanie podniecenia, porudzenia lub uniesienia”.

Wszystkie kultury szamańskie wierzyły, że świat jest pełen niewidzialnych bóstw i duchów, który wpływają na życie człowieka, i z którymi można się komunikować i prosić o pomoc.
Podczas transów szaman wchodzi w odmienny stan świadomości, i umiejętnie kontaktuje się z duchami i bytami.
Jego podświadomość podróżuje szukając odpowiedzi na pytania. Grając rolę pośrednika między duchami a światem realnym, szaman potrafi uzdrawiać chorych, przewidywać przyszłość, wpływać na zachowania ludzi, i interpretować sny.

Zdarza się, że szamani i szamanki czasami dziedziczą siły magiczne po przodkach, lecz najczęściej otrzymują je w wyniku objawienia, podczas snu, poważnej choroby lub przejściowego zachwiania psychicznego.

Niektórzy szamani zostają uzdrowicielami. Aby dotrzeć do odmiennego świata, gdzie, mieszkają zdrowe i choroba, wprowadzają się w trans. Wykorzystują do tego celu różne metody- tańce,śpiewy, bicie w bębny itp.
Pieśni są bardzo ważnym elementem szamańskiej medycyny. To za pośrednictwem dźwięków ludzie nawiązywali i nawiązują kontakt z bóstwami.
Szamani twierdzą, że w takim stanie uniesienia odbywają podróż do królestwa dusz, bóstw, i duchów, stając się pomostem między światem realnym a boskim. Szamanizm jest zespołem wierzeń i praktyk duchownych, wywodzących się z epoki kamiennej. Praktykowany jest we wszystkich rejonach świata,- w Ameryce północnej, południowej, Indiach, Afryce, Indonezji, w Nepalu i wielu innych krajach.