Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Sny

Sny a podświadomość

Sny a podświadomość

Człowiek przesypia jedną trzecią swojego życia. Podczas snu nie mamy całkowitej kontroli nad ciałem. W tym czasie jednak coś dzieje się z naszym umysłem, a organizm zazwyczaj przechodzi wielką metamorfozę. Sen daje nam energię do życia. Zmęczeni, musimy przespać parę godzin by móc następnego dnia normalnie funkcjonować.
Kto tak naprawdę ma władzę nad nami gdy zasypiamy?
W dawnych cywilizacjach i kulturach uważano, że sny to sposób, w jaki bogowie komunikują się z ludźmi. Dlatego tez bardzo ważne było zrozumienie ich treści, by wiedzieć co bogowie oczekują od człowieka.
W każdej kulturze uznaniem cieszyła się osoba, która potrafiła interpretować sny. Zachowały się dość bogate senniki starożytnych Chin, Egipcjan czy Chaldejczyków.
Także w Biblii jest wiele wzmianek o tym, że przez sny przemawiał sam Bóg. 

Analiza naszych snów pozwala poznać jacy tak naprawę jesteśmy, czego się boimy, czego potrzebujemy, i na co powinniśmy zwrócić uwagę w naszym życiu. Jest bardzo wiele różnego rodzaju snów, te związane z emocjami które ciężko nam było wyrazić w czasie dnia, stykamy się ze snami które mają często podłoże intuicyjne, i można je zaliczyć do proroczych snów.

Jest bardzo wiele przypadków gdzie człowiek przewiduje niebezpieczeństwo w czasie snu, które potem w rzeczywistości jest w stanie ominąć, lub i nie.
Czasami w snach można znaleźć rozwiązanie problemów życiowych lub informacje wskazujące przyczyny złego samopoczucia czy nawet chorób.

Dla wielu osób marzenia senne stały się sposobem przekazywania tego, co jest ukryte w człowieku lub dzieje się w świecie nierealnym.

Próba zrozumienia snów występujących podczas snu, nie musi być zabobonem, a sposobem na lepsze poznanie siebie, a czasami sposobem na widzenie przyszłych tendencji naszego życia. Dlatego warto zajmować się marzeniami sennymi , prowadzić sennik i je analizować.
Objaśnienie symboli sennych nie może być jednoznaczne. Dla jednych np. sen o -pająkach będzie znakiem nadchodzących pieniędzy, a dla innych, szczególnie tych którzy się ich bolą będzie znakiem nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Warto znać ogólne znaczenia symboli i znaków sennych ale pamiętajmy też o emocjach jakie towarzyszą nam podczas snu. Emocje miłe będą zwiastować dobre samopoczucie, lub ogólnie to że człowiek nie ma większych problemów na dzień dzisiejszy i nie zmaga się z przeszłością. Jeśli jednak sny będą nas męczyć w nocy, warto się zastanowić co one chcą nam przekazać, byśmy mogli znaleźć rozwiązanie problemów.

Często wydarzenia i postacie, które znamy z jawy, mieszają się z wytworami fantazji i powstają zupełnie nowe światy, sytuacje czy byty.

Sny prorocze mają swoje miejsce w historii oraz własną nazwę. Onejromancją, czyli przepowiadaniem przyszłości ze snów, człowiek zajmował się już od czasów starożytnych.

Najstarszy znany nam sennik pochodzi z Egiptu z IV tysiąclecia p.n.e.
Jedną z ksiąg tłumaczących sens snów była Księga Umarłych sprzed około 3100 lat.
Egipcjanie uważali że w czasie snu przemawiają bogowie. W późniejszych czasach Grecy natomiast podchodzili bardziej racjonalnie. Uważali oni że człowiek nie jest jedynie biernym odbiorcą przekazu bogów- może też wpływać na treść snów. Jeśli człowiek chciał widzieć swoją przyszłość w śnie, udawał się do świątyni, gdzie zasypiał, a rano budząc się opowiadał szczegóły snu wieszczkom czy Sybillom.
Największym interpretatorem snów w starożytności był Grek, Artemidorus z Daldis, ( II w. p.n. e), który stworzył dzieło ” Interpretacja snów”.
Podzielił on sny na 5 grup- marzenia senne, wizje, wyrocznie, fantazje, zjawy. Stwierdził on ze snów nie można interpretować jednoznacznie, gdyż ich znaczenie zależy od sytuacji życiowej śniącego. Nie wierzył natomiast w to że Bogowie poprzez sen komunikują się z ludźmi.

Od XIX wieku analizowanie snów stało się bardzo poważnym zajęciem naukowców. Obecnie już podejmuje się próby wpływania na treść snów i zastosowania ich w procesie zapamiętywania.

Każdy człowiek ma sny, jednak nie każdy je rano pamięta. Można to zmienić poprzez określone techniki wykonywane przed snem. Sny są nieodłączną częścią naszego życia, i „ po coś „ są, dlatego przyglądnijmy się im bardziej, a może pomożemy sobie w polepszeniu naszego komfortu życia.