Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Sabaty czarownic i ich tajemnice

Sabaty czarownic

Osiem czarowniczych świąt nazywanych jest sabatami. Mają one miejsce w tym samym czasie, co święta pogańskie rozpowszechnione w całej Europie.
Można zauważyć, iż wiele świąt chrześcijańskich także odbywają się w tym samum lub przybliżonym terminie.
Historycy uważają, iż Kościół ustanowił swoje święta w tych właśnie terminach, gdyż przyzwyczajeni do pogańskich obrzędów chłopi wówczas bardziej skłonni byli je obchodzić.

Wczesne społeczności uważały te pogańskie święta za ważne przełomy pór roku. Dla czarowników ten czas ma głębsze znaczenie. Wtedy to jest zwiększona siła duchowości, oraz moc zbiorowej podświadomości czy wpływu gwiazd.

Ten czas przegrupowania wpływów planet i niewidzialnych przypływów energii to znakomity czas na uprawianie magii. Bogini sprawuje rządy wiosną i latem, zaś Bóg jesienią i zimą.

Pierwszym świętem jest Wigilia Wszystkich Świętych ( Halloween) , po celtycku zwana Samhain – 31 października. Dzień ten poświęcony jest idei wiecznego życia, a szczególnie tym którzy są teraz w Niewidzialnym Świecie.
Wielu czarowników uważa ten dzień za początek nowego roku. Jest to również czas ostatnich, trzecich żniw roku.Czarownica

Zimowe Przesilenie- 21 lub 22 grudnia. Wtedy to noc jest najdłuższa, a dzień najkrótszy. Słońce zdaje się znikać, lecz niemal natychmiast zaczyna rosnąć. Odrodzenie to tanowi główny temat święta, nazywanego także Yule. Wiele tradycyjnych symboli przypisywanych Bożemu Narodzeniu- drzewko, czy świece to starożytne symbole pogańskie i czarownicze.

Święto Matki Boskiej Gromnicznej – 2 lutego. Symbolizuje ono pierwsze przejawy życia roślin pod ziemią.

Wiosenne Zrównanie dnia z nocą, 20 lub 21 marca, oznacza stan równowagi między żeńskimi i męskimi siłami przyrody.

Beltane ( staroceltyckie święto obchodzone 1 maja) To festiwal, poświęcony urodzajowi i płodności. Wpływ Bogini jest wówczas najsilniejszy. Święto to stanowi dokładne przeciwieństwo Halloween.

Letnie przesilenie przypadające w dniach 21 lub 22 czerwca. Wtedy to noc jest najkrótsza, a dzień najdłuższy.

Dożynki, 2 sierpnia, święto początku jesieni i pierwszych żniw.

Jesienne zrównanie dnia z nocą, 22 lub 23 września. Jest to moment, w którym rok zwraca się w stronę zimy, a siły męskie i żeńskie znów są sobie równe.

W taki oto sposób obraca się Magiczne Koło.

Między tymi sabatami, mają miejsce esabaty. Są to pomniejsze uroczystości i spotkania, których terminy wyznaczają zwykle fazy Księżyca. Niektóre koweny spotykają się w okresie nowiu czy pełni, w zależności od rodzaju magicznych rytuałów.
Magiczny krąg przy tych uroczystościach zostaje narysowany na ziemi i poświęcony. Tradycyjna jego średnica wynosi ok. 2 metry, 75 centymetrów. Najważniejsze jest to by wszyscy uczestnicy sabatu mogli wejść do koła.
W czarownictwie często się tańczy w kręgu, który symbolizuje Koło Roku.
Tańczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Taniec ten nazywany jest deosil.
Taniec w przeciwną stronę nazywamy widdershins, czyli na opak. Jest to negatywny taniec, gromadzący negatywne siły i moce.
Niektóre grupy tańczą, by stworzyć Stożek Mocy, inne robią to dla uczczenia święta i uwolnienia energii.

Narzędzia potrzebne do rytuałów w czasie świąt to symboliczne reprezentacje czterech żywiołów- powietrza, wody, ognia i ziemi.
Żywioł powietrza reprezentuje kadzidło. Żywioł wody reprezentuje lampka wina, a czasami naczynie z wodą i solą. Ziemię symbolizuje ciasto dzielone pomierzy uczestników, czasami są to liście, czy gałązki. Ogień symbolizuje zwykle świeca lub ognisko.
W użyciu bywają także różne inne narzędzia, jak np. pentagram, nóż, różdżka, miotła itp.

Część grup śpiewa stare pieśni, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Niektóre grupy wymyślają własne zaklęcia i układają osobiste rytuały.