Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Koniec Świata. Religia

Religia a koniec świata

W ciągu najbliższych lat religie będą odgrywały istotną rolę w polityce światowej. Religiami o najwyższym przyroście liczby wyznawców są religie wschodnie- islam, buddyzm i hinduizm, co wynika głównie ze wzrostu liczby ludności w tych regionach.

Buddystów jest już ponad 100 milionów. W islamie coraz większy odsetek stanowią fundamentaliści, a w chrześcijaństwie przedstawiciele ras czarnej i żółtej. W Australii coraz więcej ludzi zwraca się ku neopogańskiej religii Wicca. 

Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, do religii większa wagę przywiązują czarni, kobiety i ludzie starsi. Około 15% amerykanów zmieniło już religie, a około 10% przestało wyznawać jakąkolwiek religie.

1/3 Amerykanów nie jest zadowolonych z roli pełnionej przez organizacje religijne. Prawie 1/3 amerykanów jest przeciwna katolicyzmowi. 

 

Dość mocno na świecie rozwija się kościół zielonoświątkowców. Powstają tez tak zwane ”megakościoły” skupiające afroamerykanów. 

Na oblicze religii wpływa wiele czynników, w tym, poszukiwanie duchowości, kontrowersje na linii kościół- państwo. Często kościół wtrąca się w państwowe sprawy co powoduje iż ludzie odchodzą od religii.

Dylematy etyczne, szczególnie debata na temat badań komórek macierzystych, budzi coraz więcej wątpliwości moralnych.

Coraz więcej ludzi porzuca wiarę dla innej i znajduje swoją drogę rozwoju duchowego.

Kontrowersje obyczajowe wywołują szok w społeczeństwie, szczególnie małżeństwa homoseksualne oraz dopuszczalność aborcji.

Kościół katolicki traci wiarygodność i wyznawców wobec niedawnych skandali seksualnych.

Coraz więcej ludzi wraca do tradycyjnych wierzeń plemiennych, ponieważ nie są zadowoleni z tego co oferuje chrześcijaństwo, judaizm czy islam. 

Niektóre systemy religijne, zwłaszcza te, w których silne są odłamy fundamentalistyczne, promujące terroryzm. Należy do nich islam, religia o najwyższym wzroście liczby wyznawców. Fundamentalistów islamskich obwinia się właśnie o rozwój światowego terroryzmu, który jest coraz bardziej niebezpieczny. 

Po atakach z 11 września 2001 roku amerykańscy specjaliści stworzyli raport, opublikowany w 2006 roku, przewidujący pojawienie się zdecentralizowanych komórek terrorystów, które działają samodzielnie. Wykorzystywanie przez terrorystów nowoczesnych systemów zdobywania i przekazywania informacji. Wzrost liczby zamachów samobójczych, wzrost ataków na infrastrukturę czy obiekty przemysłowe są również częścią tego raportu. 

Jak więc widzimy religia ma duży wpływ na działania terrorystyczne. XX i początek XXI wieku pokazuje, iż religia cały czas się zmienia, tworzą się nowe grupy religijne, które powodują iż wielkie religie światowe w tym głównie chrześcijanizm, kurczy się w zastraszającym tempie. Islam, w których niektórzy przywódcy duchowi źle interpretują ich księgi, powodują w umysłach ludzkich chęć brania udziału w tzw. świętej wojnie.

 {jcomments on}