Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Czarownice. Czary i prześladowania

Prześladowania czarownic

CzarowniceCzarownictwo, które miało silne korzenie w Anglii, mimo prześladowań przetrwały. Mimo tych prześladowań, jakim poddani zostali druidzi w latach panowania rzymskiego. Kiedy Wyspy Brytyjskie znalazły się we władaniu Anglów i Sasów, rozpoczęła się era prześladowań, które objęły pogan ale również i czarowników. Gdy Wyspy zostały opanowane przez Normanów ( 1066-1300) chwilowo przestano atakować niewiernych. Niestety w XIV wieku, kiedy wpływ Normanów osłab, wznowiono prześladowania. Wszyscy poganie zostali uznani za czarowników i wyznawców diabła. W tych czasach władali chrześcijanie, natomiast ich narody tkwiły nieprzerwanie w pogaństwie. Coraz więcej ludzi jednak nawracała się na chrześcijaństwo, często siłą. Czarownicy jednak pozostali przy swoich wierzeniach, a ich wpływy nie wygasły łatwo.

 

Na początku XIV wieku Krzyżowcy przywieźli z wypraw koncepcje diabła. który zapewniał idealnego kozła ofiarnego, ofiarnego zarazem narzędzie propagandy, piętnujące niepożądaną wiarę.

Perski diabeł, uosabiał czyste zło. Wyglądał podobnie do Rogatego Bożka pogańskiej Europy. W ten właśnie prosty sposób wyznawcy Rogatego Boga stali się obiektem bezlitosnego ataku ze strony totalitarnego Kościoła.

Między wiekiem XIV a XVII istniał czas stosów. W całej Europie torturowano i zamordowano ponad 9 milionów ludzi.
Wymuszano często fałszywe zeznania podczas tortur. Wśród ofiar były kobiety, mężczyźni i dzieci. Razem z czarownicami prześladowano również ich pomocników, czyli Żydów, Cyganów, magików, znachorów, zielarzy, niedołężnych, leworęcznych, biednych jak i bogatych.

Wszystkie problemy, jakie trapiły ówczesną ludność Europy, a więc głód, bieda, perwersje seksualne, dżuma- to wszystko było uważane za dzieło Szatana i jego czarownic.
Kobiety w tych czasach były uważane za nieczyste, dlatego im przypisywano rolę pomocników Diabła. Podejrzewane były kobiety młode, piękne, oraz brzydkie i stare. Polowanie na czarownice stało się dochodowym interesem, gdyż majątek skazanej osoby podlegał konfiskacie.
Spowodowało to histerie, nękania, prześladowania, oskarżenia, tortury i wyroki, w większości wypadków śmiertelne.
Jednym z celów tortur było zmuszanie osoby torturowanej do wskazywania innych opętanych przez Diabła. Powodowało to wydłużanie się listy ofiar. Oskarżony nie miał szans na obronę.

W tym okresie Kościół Katolicki nie przypominał tego z wczesnych okresów starożytności czy z okresu renesansu. Inkwizytorzy, którzy byli urzędnikami, często nie byli nawet duchownymi. Wykonywali oni tylko powierzone im zadania.
Rekrutowali się spośród szalonych, chorych na punkcie władzy maniaków, czerpiących przyjemność ze stosowania przemocy.
Nikt w tych czasach nie był bezpieczny, nawet sami księża czy zakonnice. Takim oto sposobem mord na niewinnych ludziach trwał przez wieki.

Te krwawe rządy zostały oficjalnie usankcjonowane w słynnej Bulli papieża Innocentego VIII z 1484 roku. Skierowana ona była przeciwko czarownicom i czarownikom.

W tym czasie wielu czarowników i większość konwentów przestało się ze sobą spotykać. Jedynie w domostwie uprawiano magię, starając się przekazać swe dziedzictwo następnym pokoleniom.

Najbardziej znaną ówcześnie nam historią jest proces czarownic z Salem, w 1692 roku w Północnej Ameryce. W tej małej wiosce oskarżono ponad 150 osób za czarostwo.
31 kobiet zamordowano, a ponad 50 uwolniono, ponieważ przyznały się do uprawiania magii podczas tortur. Prześladowania te trwały ponad pół roku, ale ostatecznie zostały uznane za pomyłkę.

Dzisiaj osoby uprawiające magię nie są prześladowane, ale raczej wyśmiewane i nie akceptowane. Laicy nie rozumieją do końca co oznacza magia i skąd się wywodzi. Poganiam i czarownictwo, jest uznawane za coś złego, wręcz głupiego. Powodem tego typu myślenia jest kultura i wpajane nam od dzieciństwa wartości i religia.