Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Wróżby i okultyzm

Okultyzm a wróżbiarstwo

Niektórzy zaliczają wróżbiarstwo do magii. Jednak wróżbiarstwo i magia to zupełnie odrębne dziedziny. Wprawdzie i praktyki magiczne, i wróżby opierają się na tej samej podstawie, czyli na okultystycznych przeświadczeniach co do istoty świata. Magowie i wróżbici mają jednak odrębny cel.


 

W magii chce się zapanować nad nadnaturalnymi tajemniczymi siłami, by je odpowiednio wykorzystać do swoich celów. Ten kto uprawia wróżbiarstwo rezygnuje z działania magicznego, pragnie tylko przejrzeć zamiary owych władających jego losami mocy i dostosować się do nich i o ile jest to możliwe zmienić przyszłość poprzez rady.


 

Niektórzy magowie też starają się wróżyć i łączyć magię z wróżbiarstwem. Magowie i wróżbici odwołują się do nadnaturalnych, nadprzyrodzonych sił i mechanizmów. Jeden z najbardziej znanych i rozgałęzionych form wróżbiarstwa, Astrologia, wróży z ruchu planet. Ruchy ciał niebieskich dla gwiezdnych wróżbitów były przejawem działania ukrytych za nimi sił tajemnych, od którego zależy wszystko na ziemi.


 

Ludzie od dawna widzieli, iż w zjawiskach astrologicznych czy przyrody przekazywały swoim znakami przyszłość człowieka.


 

Wróżenie ma polegać na tym, że uzdolniony człowiek przy pomocy szczególnych narzędzi czy nadnaturalnych metod ukazuje wgląd w istotę świat i jego przyszłość. Istnieje jednak sposób wróżenia oparty na wyroczniach. Instytucja wyroczni znana jest od tysiącleci. Opiera się ona na jasnowidztwie. Obecnie też istnieje wielu znanych jasnowidzów, choć dużą część osób zajmujących się tym niestety mija się z prawdą.


 

Niektórzy Jasnowidze są śmielsi w swoich słowach i pragną co do godziny i dnia przepowiedzieć jakieś wydarzenie, np. koniec świata. W większości wypadków te przepowiednie nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ta pewność jasnowidzów wynika prawdopodobnie z własnej pewności siebie i wierze w to co robi. Nie zawsze jednak ma wizje nadświadomości, czasami mylą się używając swojej podświadomości.


 

Wróżbiarstwo obecnie jest bardziej entuzjastycznie przyjmowane niż Magia. Szczególnie kartomancja, czyli wróżenie z kart klasycznych czy Tarota ma rzesze zwolenników. Magia jest mniej poważana ze względu na to, iż jest bardzo wiele osób, które pragną tylko się wzbogacić i nie są prawdziwymi adeptami Magii.

Poza tym rzucony urok, czar, klątwę ciężko jest zweryfikować, czy jest to rzeczywiście działanie Maga czy po prostu pewne wydarzenia potoczyły się tak, że spowodowały spełnienie pragnień.