Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Magia kamieni, talizmanów i amuletów

Magiczne kamienie, amulety, talizmany

Wiara w tajemnicza moc kamieni pochodzi prawdopodobnie sprzed około 6 tysięcy lat. Wiara ta wywodzi się od Egipcjan, którzy uważali, że kamienie związane z datą urodzenia chronią człowieka przed nieszczęściami, chorobami. Kamienie też były amuletami chroniącymi przed złymi duchami z zaświatów.

Z Egiptu wierzenia przeszły do Hebrajczyków, Hebrajczyków, których każde z dwunastu plemion miało przypisany kamień. Po czasie te kamienie przeszły na 12 aniołów w raju, a następnie zostały przypisane dwunastu apostołom.

Po czasie zaczęły symbolizować dwanaście miesięcy i były tez przypisane do znaków zodiaku.

 

Ametysty

Ametysty mają swoją piękną historię. Podobno nosiła go sama Kleopatra, czy Katarzyna Wielka. W Egipcie wierzono, że podziałają one na nich uspokajająco w niebezpiecznych sytuacjach. Była tez dziwna wiara w to, że ametyst powoduje, iż człowiek się nie upija od trunków. W średniowieczu ten półszlachetny kamień zdobył sławę jako Kamień Biskupi, gdyż biskupi nosili pierścień z ametystem jako znak, że są poślubieni Kościołowi.

Dla Hebrajczyków był to kamień plemienia Dana, jednego z dwunastu plemion Izraela i oznaczał rozum, odwagę i sprawiedliwość.

Jest to kamień Wodnika, i ma on zachęcać osoby do umiaru i samodyscypliny.

 

Diamenty

Diament jest jednym z najbardziej drogocennych klejnotów. Persowie wierzyli, że diamenty są grzeszne, a także ze są wynalazkiem diabła. Niektórzy ludzie wierzyli, że powstają one wskutek uderzenia pioruna.

Dla Rzymian diament, był najbardziej czczonym kamieniem. Noszono go na lewym ramieniu, by wygrać bitwę czy wojnę.

Diamenty, z wyjątkiem tych czasów gdzie miały opinie krwawych diamentów, uważano za kamienie przynoszące szczęście. Podobno diamenty zapobiegają koszmarnym snom, leczą trąd, polepszają cerę wygląd zewnętrzny.

Diament jest symbolem cnoty, czystości i niewinności.

Jest to kamień szczęścia dla ludzi urodzonych w kwietniu.

 

Granaty

W Polsce granaty były przez długi czas znane i noszone, jako amulet zabezpieczający przed chorobą.

Z czasem Granat uważano za amulet dający szczęście podróżującym. Persowie kiedyś uważali te kamienie za godne tylko królów i władców.

W Biblii, w Starym Testamencie można dowiedzieć się, że granat w kolorze rubinowym był jedynym źródłem światła, jakie Noe miał w arce podczas potopu.

 

Jadeit ( Nefryt)

Większość tego kamienia znajduje się w Chinach, dlatego też Chińczycy zawsze nosili go jako amulet. Kamień ten ma chronić przed bólami żołądka, oraz czynić mężczyzn płodnymi.

Wierzono też, że położenie kawałka jadeitu na oczach zmarłego albo włożenie go mu do ust pomoże jego duchowi wrócić na ziemie i przeżyć kolejne wcielenie.

 

Koral

Przez wieki ludzie nosili czerwony koral, który służył im jako amulet chroniący przed złym okiem oraz odstraszał demony.

Podobno jest to kamień, który zapobiega kłótniom w domu, a zawieszony nad łóżkiem odgania koszmary senne.

W średniowieczu proszkowano go, i był uważany za lekarstwo niemalże na wszelkie dolegliwości.

 

Opale

Kamień ten jest symbolem nadziei, szczególnie sprzyja tym, którzy urodzili się w październiku. W starożytności opale zdobiły korony cesarzy rzymskich, strzegły ich honoru i władzy.

Opal jest uznawany za amulet przynoszący szczęście. Ludzie Wschodu wierzyli, że opal jest istota żywą, i dlatego umie zmieniać swoje kolory.

Był bardzo cenionym kamieniem, ale w XIV wieku, gdy przyszła Czarna Śmierć,. został on postrzegany jako zły omen.

Podobno opale wzmacniają wzrok, leczą choroby oczu.

 

Perły

Ludzie wierzą, że perła rodzi się w morzy na skutek podrażnienia od wewnątrz ostrygi, świeci w nocy i czuwa nad ludzkimi sprawami oraz przepowiada niebezpieczeństwo.

Istnieją dwa źródła legend. Jedna legenda mówi o Baldurze, skandynawskim bogu światła, który został zabity strzałą z jemioły. Łzy jego matki, przywróciły mu życie. Te łzy zakrzepły, przybierając formę pereł na jemiole.

Druga legenda głosi, że perła była wiązana z pełnią księżyca, z którego wylewała się niebieska rosa, przyciągając ostrygi na powierzchnię morza. Ostrygi otwierały muszle i przyjmowały wodę, a one twardniały i tworzyły się doskonałe twarde perły. Hindusi wierzą, że perły rosną w ciele słoni i dlatego są święte.

 

Rubin

Dawniej uważano, że rubin ma moc usuwania złych myśli, zażegnywania sporów, kontrolowania namiętności i zachowywania zdrowia.

Mówi się, że rubin ma wielkie działania uspakajające, rozpraszające złe koszmary, obniżające nawet gorączkę. Największą moc ze wszystkich rodzajów rubinu mają te, które mienią się jak gwiazda.

 

Szafir

Szafir to niebieski kamień o intensywnej barwie, którego nosili sami wielcy tego świata. Wg legendy szafir chronił królowi innych członków rodu przed zawiścią. Podobno przyciąga łaskę boską. Podobno znajdował się on w pierścieniu króla Salomona, dlatego Hebrajczycy wierzyli mocno w jego siłę.

Grecy poświęcili ten kamień Apollinowi i wierzyli, że przynosi im wielkie szczęście. Hindusi uważają go za magiczny przedmiot, który można wykorzystywać w ich magii i który przynosi szczęście. Szafir oznacza mądrość.

 

Szmaragdy

Rzymianie wierzyli, że kamienie te tracą swoją siłę w obecności zła. Natomiast Peruwiańczycy czcili szmaragd, szczególnie jeśli był on wielkich rozmiarów.

W Indiach wierzono, że jeśli składa się szmaragdy w ofierze bogom, to można zdobyć od duchów wiedzę.

Szmaragd podobno przynosi ulgę dla ciała i naszego wzroku. Szmaragd zmieniał ludzi w pozytywnym tego sensie znaczeniu, szczególnie mieli większe zdolności przyswajania wiedzy.

 

Topaz

Topaz pomaga podobno uspokoić umysł i zakończyć zmartwienia. Wzmacnia inteligencję i rozjaśnia umysł.

Topaz to kamień szczęścia ludzi urodzonych pod znakiem Skorpiona.

 

Turkus

Jest to kamień, szczególnie lubiany przez Turków, oraz przez inne ludy Wschodu. Ludzie wierzą, że Turkus ma zdolność ostrzegania przed wyciąganiem wszystkiego w siebie co złe, dlatego jest uznawany za amulet chroniący.

W średniowieczu uważano, że leczy bóle głowy, a wrogów zamienia w przyjaciół.

Od XII wieku turkus jest talizmanem tych ,którzy jeżdżą konno.