Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Historia astrologii

Astrologia wczoraj i dziś

Słoneczna Astrologia w Historii

Początki Astrologii są nierozłącznie związane z rozwojem mitologii we wczesnych kulturach całego świata. Po całym świecie rozproszone są liczne starożytne zabytki, które służyły przepowiedniom. bardzo wiele takich zabytków znajduje się w Chinach, Japonii i na terenie Stanów Zjednoczonych.

System zodiakalny powstał w Babilonie około V wieku p.n.e. System astrologiczny dzielił niebo na 12 części, przeznaczając po 30 stopni na każdą z nich zawierającą jeden znak zodiaku.

W Iv wieku p.n.e. centrum astrologii powstało w Grecji. Gdy Aleksander Wielki, podbił część Azji Mniejszej, Egipt, Babilon, Iran i Indie, pod ich wpływem znalazł się obszar starożytnego świata.

Definitywnie Egipt przejął funkcję centrum astrologicznego, a zgromadzona mądrość dała początek nowoczesnej astrologii Zodiakalnej.

Indie i Chiny miały w tej dziedzinie odmienne tradycje. Wszędzie jednak, gdzie zajmowano się astrologią, początkowo przepowiednie odnosiły się tylko do spraw państwowych, króla i jego władzy.

Z czasem astrologowie zaczęli interesować się również przepowiadaniem losów zwykłych ludzi.

W cywilizacji zachodniej zarówno filozofowie, jak i Kościół aż do XVII wieku akceptowali astrologię. Jednak wraz z rozkwitem nauki i powstaniem ruchów religijnych, popularność i prawdziwość astrologii znacznie zmalała.

Mimo iż obecnie astrologia jest atakowana i dyskredytowana, paradoksalnie w XX wieku astrologia powróciła, gdyż ani nauka, ani religia nie znają odpowiedzi na najbardziej zasadnicze pytania.

Kultura Wschodu na astrologię była zawsze bardziej otwarta, niezależnie od rozwoju wiedzy czy religii. W ciągu wieków astrologia zakorzeniła się w ludzkiej świadomości i nic nie wskazuje na to, by w tym względzie coś się zmieniło. Rośnie liczba astrologicznych publikacji i wystąpień w mediach.

Prawie każdy zna swój słoneczny znak zodiaku. Czasami jest zwany znakiem gwiezdnym, który związany jest z pozycją Słońca w dniu urodzenia człowieka. Obrót Ziemi wokół Słońca trwa rok.

Sporządzając indywidualny horoskop, bierze się pod uwagę porę dnia, godzinę i miejsce urodzin, pozycję Księżyca i wszystkich innych planet. Osiem planet znajduje się w sferach zodiakalnych w jednej linii ze Słońcem. Tak więc, mimo że twoim słonecznym znakiem zodiaku jest np. Skorpion, to trzy planety mogą znajdować się w tym czasie w strefie Ryb, a pozostałe w innych strefach.

Zodiak dzięki ludzi na 12 typów.

Niekiedy człowiek przywiązuje zbyt wielką wagę do znaczenia znaków zodiaku. Do wyników analizy horoskopów trzeba mieć jedna k dystans i podchodzić z odrobiną sceptycyzmu.

Około dwóch trzecich dorosłych w Europie czyta horoskopy, przynajmniej od czasu do czasu, aczkolwiek wierzy w nie dużo mniej osób. 

Astrologia jest najpopularniejszą formą wróżenia, mimo że jest to sztuka trudna i wymagająca wielkiej wiedzy.
 

W przeszłości Astrologowie zasiadali blisko władcy i doradzali im w dalszych osunięciach. Nawet w Historii świata w XIV wieku król Karol V Mądry założył instytut astrologiczny, w którym nauczano astrologii, a papież Urban V dodał od siebie środki finansowe dla tych uczniów Dwa wieki później Papież Urban VII miał już inne nastawienie do astrologii.

W późniejszych czasach w XX wieku można było słyszeć o tym iż sam Hitler, oraz jego ścisłe otoczenie korzystało z wiedzy wybitnego astrologa Ernesta Kraffta. Miał on przepowiedzieć w jednym z ostatnich horoskopów, że albo Hitler wygra wojnę do końca roku 1942 albo przegra ja i zginie w 1945 roku.

Podobno Brytyjskie Ministerstwo Wojny również zatrudniło Astrologa by sprawdzał horoskop Hitlera, by móc przewidzieć jego dalsze ruchy.

Najczęstszą formą tej wiedzy jest astrologia urodzeniowa, starająca się określić przyszłe losy człowieka w zależności od stanu nieba w chwili jego urodzenia. Należy rozróżnić Horoskop Urodzeniowy od Horoskopu, który często czytamy w prasie. Horoskop dzieli się na zodiaki, i każdy z nas jest do jakiegoś zodiaku przypisany i zdaje sobie z tego sprawę. Horoskop Urodzeniowy jest indywidualnym Horoskopem, który tworzy Astrolog na podstawie danych, a wiec dokładnej daty urodzenia, godziny, i miejsca.

Podstawą magii urodzeniowej są dwie tezy. Pierwsza, mówi o tym że, metafizyczna dusza świata zmienia się nieustannie, czego objawem jest zmiana konfiguracji planet. Druga teza mówże dusza ludzka jest odzwierciedleniem ducha Wszechświata. Dusza powstaje w człowieku w momencie narodzin, a moment ten jest decydujący dla przyszłych losów.

Astrologiczne przepowiednie nie są wyroczniami, tylko możliwościami jakie stoją przed nami w życiu. Horoskop indywidualny określa nasze talenty, nasze słabe i silne strony i nasze możliwości, które możemy wykorzystać w przyszłości.

Prawdziwy horoskop zależy od indywidualnego potraktowania sprawy. Data i czas urodzenia oraz miejsce determinują horoskop. Astrologia musi dojść, jakie było położenie planet w danej chwili i wiedząc, co dana konfiguracja oznacza, mógł przepowiedzieć przyszłe losy człowieka.

Astrologowie nie zawsze interpretują horoskop identycznie, Opierają się również na wyczulonej intuicji, która prowadzi ich do prawdziwej interpretacji. 

Nawet w rzeczach uznawanych za normalne astrologowie niektóre sprawy widzą inaczej. Taką rzeczą jest zodiak. Jak wiadomo, Ziemia obraca się wokół Słońca, a więc Słońce obserwowane z Ziemi zmienia swoje położenie w stosunku do innych gwiazd. Raz jest na przeciw konstelacji Barana, potem Byka, Bliźnia itd.. Jedni astrologowie mówią ze urodzeni pod znakiem Barana są spontaniczni, inni że są praktyczni i konserwatywni w działaniu.

W interpretacji dalszych szczegółów konfiguracji gwiazd na niebie rozbieżności są jeszcze większe.

Oprócz gwiazd, tworzących znaki Zodiaku, duży wpływ mają inne ciała niebieskie takie jak Księżyc, czy inne planety naszego układu słonecznego. Planety mają modyfikować podstawowy wpływ znaków Zodiaku. 

Oprócz astrologii urodzeniowej są też inne sztuki. Jedni astrologowie specjalizują się w wyszukiwaniu dobrych i złych godzin, dni, miesięcy, lat dla określonych przedsięwzięć- np. politycznych, społecznych, finansowych, miłosnych itp. 

Uprawianie Astrologii wymaga wielkiej wiedzy nie tylko astronomicznej, ale także i matematycznej. Dziś stawianie horoskopu stało się łatwiejsze, gdyż istnieją tabele podające dokładne położenie planet i gwiazd w danej chwili, wróżenie więc jest zależne od umiejętności interpretowania.  

Mówi się, że bez dawnej astrologii nie byłoby astronomii i chyba słusznie. Dla celów astrologicznych budowano starożytne obserwatoria astronomiczne, konstruowano pierwsze przyrządy pomiarowe i robiono systematyczne opisy nieba.