Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Definicja tarota

Czym jest Tarot?

Początki kart Tarota objęte są mgiełką tajemnicy, gdyż tak naprawdę nie wiemy dokładnie skąd one pochodzą.

Czy możliwe jest, by Ci którzy stworzyli pierwsze rysunki, z którym potem stworzono karty, uczynili to z zamiarem wyrażenia w ten sposób sekretów najwyższego wtajemniczenia, jakie osiągnąć może rodzaj ludzki?

Tarot był studiowany przez okultystów, filozofów i myślicieli. Kilku z nich, np. Court de Gebelin, Papus, Oswald Wirth czy Eliphas Levi. Twierdzili oni, że Wielkie Arkana, czyli zestaw 22 kart to nic innego tylko karty Świętej Księgi Thoth, stanowiącej podsumowanie wiedzy tajemnej starożytnego Egiptu. Inni jednak nie są do końca przekonani o prawdziwości tej teorii. Bardzo możliwe, że karty mają dużo wspólnego z żydowską Kabałą.

Okultyzm żydowski i starożytny Egipt mają dużo ze sobą wspólnego, dlatego też istnieje możliwość, że karty są połączeniem tych dwóch nurtów.

Sam Tarot jest podzielony na Wielkie i Małe Arkana ( Wtajemniczenia). Arkana Wielkie są stworzone przez 22 obrazkowe i symboliczne karty. Natomiast Małe Arkana składają się z 56 figur i botek podzielonych na cztery kolory.

Karty te były w przeciągu wieków modyfikowane, ulepszane, mimo to zachowały najważniejsze symbole. Zatem Arkana Wielkie tworzą kompendium ezoterycznej filozofii potężnych cywilizacji, z których każda użyczyła kartom pewnym charakterystycznych symboli. Zachowały w sobie te zasadnicze i odwieczne prawdy, które dały postawy i wyposażyły w bogactwo wielkie religie i systemy filozoficzne.

Arkana Mniejsze są reprezentantami małych kart do gry. Kiery to puchary w Tarocie, kara to denary, trefle to buławy, a piki to miecze. Dodatkowo każdy z kolorów ma Króla, Królową, Rycerza, i Giermka.

Niektórzy wróżbici wróżą tylko za pomocą Wielkich Arkan Tarota, inni starają się zrozumieć całego Tarota. Małe Arkana odzwierciedlają nasze codzienne życie, a wielkie naszą duchowość i życie wewnętrzne.

Przy interpretacji kart należy być ostrożnym, gdyż często wróżbitów pobudza ich wyobraźnia a nie prawdziwy przekaz podświadomości.

Na czym polega samo wróżenie z Tarota? Należy zrozumieć kilka pojęć by choć trochę odkryć tajemnice Tarota. Po pierwsze, warto dopuścić do siebie to, że każdy z nas ma swoją podświadomość, która jest głęboko ukryta w nas. Podświadomość kieruje naszymi działaniami, jeśli jej słuchamy. Ona dobrze wie co jest dla nas dobre a co nie. Podświadomość nasza wykracza poza teraźniejszy czas, ma wgląd do naszej przyszłości.

Osoba która wróży, czyli wróżbita, wróżka, adept magii w skupieniu łącza się z podświadomością swoją, zbiorową a przede wszystkim podświadomością osoby pytającej. Za pomocą kart i ich symboliki wróżbita odczytuje prawdę i możliwości jakie stoją przed osobą w ich życiu.

Nie należy mylić Tarota z Wyrocznią. Karty te nie są wyrocznią tylko drogą człowieka przez życie. Ukazuje przeszkody, możliwości wady, zalety człowieka, nad czym powinien popracować by ulepszyć swoje życie itp.

Przygoda z Tarotem powinna być budująca a przede wszystkim dająca możliwości wyboru i życia zgodnie z naszą podświadomością.